default

Chorzów – Zakres usług

Wykwalifikowani lekarze do dyspozycji małych pacjentów z Chorzowa

W pracy z dziećmi ważne są odpowiednie kompetencje i właściwe podejście. Nasi specjaliści są w pełni uprzejmi i przygotowani do pracy z małymi pacjentami. Zapraszamy zatem do zapisów na wizyty u okulisty dziecięcego. Zdiagnozuje on wady wzroku i wypisze receptę na okulary. Okulista dziecięcy zajmuje się także leczeniem chorób oczu, monitorowaniem rozwoju widzenia oraz rehabilitacją wzrokową. Działania te mają na celu zapewnienie kompleksowej opieki nad wzrokiem dzieci. W MED-KORN pracuje również ortopeda dziecięcy. Pomoże on w przypadku schorzeń układu kostno-stawowego. Do dyspozycji małych pacjentów jest też alergolog dziecięcy. Jeśli Twoja pociecha zmaga się z katarem siennym lub innymi alergiami, to zapisz go na konsultacje. W naszej przychodni przyjaznej dzieciom przyjmuje również laryngolog dziecięcy. Udaj się do niego, gdy lekarz rodzinny u Twojego brzdąca wykryje częste i nawracające choroby uszu, nosa, gardła czy krtani. Zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych z Chorzowa leczeniem w naszej klinice.

Polecana przychodnia dermatologiczna w okolicach Chorzowa

Zmagasz się z trądzikiem lub innymi zmianami skórnymi? Jeżeli tak, to koniecznie udaj się do naszej przychodni dermatologicznej. Lekarz zdiagnozuje Twoje schorzenie i dobierze odpowiednie leczenie. Do dyspozycji pacjentów jest również dermatolog dziecięcy. Zatem, jeśli mieszkasz w okolicach Chorzowa, zapisz się na konsultacje w MED-KORN.

Jaką pomoc można otrzymać w przychodni dermatologicznej?

 • leczenie chorób skóry, takich jak: trądzik, egzema, łuszczyca, grzybica,
 • diagnostyka problemów estetycznych, w tym: blizn, przebarwień czy nadmiernego owłosienia,
 • profilaktyka nowotworów skóry.

Medycyna pracy – oferta dla przedsiębiorstw z Chorzowa i okolic

Prowadzisz firmę i musisz otrzymać od pracownika odpowiednie orzeczenie o stanie zdrowia? Zawrzyj współpracę z naszą kliniką. Do Twojej dyspozycji są lekarze z przychodni medycyny pracy. Zatem, jeśli prowadzisz działalność w Chorzowie lub okolicach, zgłoś się do MED-KORN. Nasza poradnia medycyny pracy oferuje godne warunki, doświadczoną kadrę lekarzy i atrakcyjne ceny. Wykonujemy badania wstępne, kontrolne i okresowe pracowników wraz z wydaniem stosownego zaświadczenia. Jako specjaliści medycyny pracy oferujemy wszelkie konsultacje w zakresie zdrowia pacjentów. W razie potrzeby kierujemy pracowników do innych lekarzy. Ponadto przeprowadzamy badania do celów sanitarno-epidemiologicznych, audiometryczne i spirometryczne. Co więcej, w naszej przychodni medycyny pracy lekarz dokona oceny ryzyka zawodowego oraz udzieli porad dotyczących profilaktyki i ergonomii pracy.

Godna polecenia poradnia chorób metabolicznych dla pacjentów z Chorzowa

Mieszkasz w Chorzowie i szukasz diabetologa? Zgłoś się do MED-KORN, nasza poradnia chorób metabolicznych zajmuje się diagnostyką i leczeniem cukrzycy, zaburzeń lipidowych oraz otyłości. Jeśli zmagasz się z tymi dolegliwościami, to koniecznie zapisz się na wizytę do naszych specjalistów. Poradnia chorób metabolicznych to miejsce, w którym uzyskasz profesjonalną pomoc oraz wsparcie medyczne w leczeniu przewlekłych schorzeń.

Zaburzenia metaboliczne, które powinny zaniepokoić:

 • otyłość brzuszna,
 • podwyższone stężenie trójglicerydów we krwi,
 • niski poziom dobrego cholesterolu HDL,
 • ciśnienie tętnicze równe lub wyższe niż 130/85 mm Hg,
 • poziom glukozy we krwi na czczo równy lub wyższy niż 100 mg/dl.

Poradnia chirurgii naczyniowej – Chorzów i okolice

W klinice do dyspozycji pacjentów jest również poradnia chorób naczyń. Nasi lekarze specjalizują się w diagnostyce miażdżycy, żylaków i wielu innych podobnych schorzeń. Najczęstszym zgłaszanym problemem są bóle kończyn dolnych oraz problemy z poruszaniem się. Specjalista, aby wykluczyć lub potwierdzić dane schorzenie, musi przeprowadzić wywiad z pacjentem oraz wykonać szereg badań. Jeśli niepokoi Cię mrowienie i drętwienie nóg czy zaczerwienienie skóry kończyn dolnych, to koniecznie zapisz się na konsultację do naszej poradni chorób naczyń. Zapraszamy pacjentów z Chorzowa i okolic. Zdrowie jest najważniejsze, zadbaj o nie z pomocą specjalistów.

Schorzenia leczone w poradni chirurgii naczyniowej:

 • niewydolność żylna,
 • zakrzepowe zapalenie żył,
 • owrzodzenia troficzne kończyn dolnych,
 • niedokrwienie mózgu o podłożu naczyniowym.

Profesjonalna poradnia psychologiczna dla dorosłych – Chorzów

Szukasz godnego zaufania i wykwalifikowanego psychologa w okolicach Chorzowa? Specjalista z poradni psychologicznej dla dorosłych – MED-KORN pomoże Ci w walce z depresją, lękami oraz innymi zaburzeniami natury psychicznej. Zapewniamy terapię indywidualną, konsultacje i poradnictwo psychologiczne. W naszej poradni psychologicznej otrzymasz pełne wsparcie, a dzięki odpowiedniej diagnostyce z pewnością odczujesz poprawę swojego stanu psychicznego.

Wskazania do odwiedzenia poradni psychologicznej:

 • uczucie nieradzenia sobie z codziennością,
 • różne kryzysy emocjonalne,
 • doświadczenie ciągłego niepokoju,
 • trudności w relacjach interpersonalnych.

Wykwalifikowana przychodnia neurologiczna dla pacjentów z Chorzowa

Neurolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego. Lekarze z naszej przychodni neurologicznej zlokalizowanej niedaleko Chorzowa pomogą Ci w zakresie zaburzeń ruchowych, porażenia mózgowego, nowotworów rdzenia kręgowego, drgawek czy tików. Zapisz się na wizytę do specjalistów. Z pewnością doktor z naszej poradni neurologicznej określi przyczynę Twoich problemów. Nie zwlekaj, zdrowie jest najważniejsze.

Specjalistyczna poradnia urologiczna – Chorzów i okolice

Dokucza Ci ból lub obrzęk jąder, pieczenie lub swędzenie cewki moczowej bądź uczucie parcia na pęcherz? Wszystko to są dolegliwości układu moczowo-płciowego, którymi zajmuje się lekarz z poradni urologicznej mieszczącej się niedaleko Chorzowa. Specjalista po przeprowadzeniu wywiadu określi Twoją dolegliwość i zajmie się leczeniem. Nie czekaj i umów się na wizytę w specjalistycznej poradni urologicznej. Lekarze z kliniki MED-KORN postarają się pomóc i zapobiec wszelkim wstydliwym dolegliwościom.

Polecana poradnia laryngologiczna w okolicach Chorzowa

Nasza klinika znajduje się w odległości nieco ponad 4 km od Chorzowa. Dzięki temu możemy przyjmować pacjentów z okolicznych miast. Do ich dyspozycji jest m.in. poradnia laryngologiczna, której specjaliści pomogą uporać się z uporczywym katarem, zapaleniem gardła, utrudnionym oddychaniem i nawracającymi bólami ucha. Niezdiagnozowane choroby mogą powodować ciężkie powikłania, dlatego warto regularnie się badać i nie lekceważyć żadnych objawów. Jeśli zmagasz się z wymienionymi problemami, to koniecznie zgłoś się do naszej poradni laryngologicznej. Nie zwlekaj i zadbaj o swoje zdrowie.

Zmagasz się z uczuleniem? Udaj się do alergologa – Chorzów i okolice

Obecnie coraz więcej osób skarży się na przeróżne alergie. Wpływ na to mają wszechogarniające alergeny, które znajdują się zarówno w jedzeniu, jak i powietrzu. Jeśli dolega Ci Twoja alergia, to bez zwłoki udaj się do poradni alergologicznej. Lekarz przeprowadzi niezbędne badania, by móc ustalić przyczynę Twojego uczulenia. Następnie alergolog zaleci odczulanie lub przepisze odpowiednie leki. Wyeliminuj ze swojego życia uciążliwe antygeny. Jeśli mieszkasz w okolicach Chorzowa, to śmiało zgłoś się do naszej przychodni.

Godny zaufania ginekolog – Chorzów

Każda kobieta powinna chociaż raz w roku umówić się na wizytę do ginekologa. Pomoże to wykluczyć możliwość zachorowania na nowotwory. W dzisiejszych czasach ważna jest wczesna diagnostyka i podjęcie leczenia. Zatem, jeśli dawno nie byłaś w poradni ginekologicznej, zmień to i umów się na badanie. Lekarz pracujący w MED-KORN to godny zaufania fachowiec z odpowiednim podejściem do pań w każdym wieku.

Wykwalifikowana poradnia chirurgiczna – Chorzów i okolice

W naszej klinice pracuje wielu profesjonalnych specjalistów. Do dyspozycji pacjentów jest m.in. poradnia chirurgiczna, w której wykonywane są małoinwazyjne zabiegi. W ramach wizyty lekarz zdiagnozuje przypadłość i postara się jak najlepiej pomóc każdej zgłaszającej się do nas osobie. Poradnia chirurgii ogólnej dysponuje wszelkimi środkami, by po konsultacji rozpocząć leczenie. W razie potrzeby specjalista wykona USG oraz USG Color Doppler. Z kolei w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej lekarz zdiagnozuje wszelkie wady rozwojowe, nieprawidłowości postawy oraz powikłania po przebytych urazach. Chirurg może również skierować pacjenta na rehabilitację, by pomóc mu wrócić do pełnej sprawności. Nasza przychodnia chirurgiczna znajduje się w niewielkiej odległości od Chorzowa. Zapraszamy wszystkich mieszkańców okolicznych miejscowości do zapisów na konsultacje. Lekarze z naszej poradni chirurgii ogólnej gotowi są nieść pomoc wszystkim zgłaszającym się do nas pacjentom. Nie warto czekać z wizytą u specjalisty, ponieważ schorzenie może się pogłębić.

Poradnia okulistyczna w okolicach Chorzowa

Zauważyłeś u siebie pogorszenie wzroku? Jeśli tak, to nie zwlekaj z wizytą w poradni okulistycznej. Specjalista pomoże w leczeniu wszelkich chorób oczu oraz w wykryciu wad wzroku utrudniających codzienne funkcjonowanie. Z kolei osoby, u których już wykryto krótko- lub dalekowzroczność powinny raz do roku udać się na kontrolną konsultację w celu sprawdzenia, czy obecna korekcja wzroku nie wymaga zmiany. Serdecznie zapraszamy do zapisów na wizyty pacjentów z Chorzowa i okolic.

Jakie choroby leczy okulista?

 • wady wzroku,
 • choroby spojówek,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • zaćma,
 • zapalenie rogówki,
 • jaskra,
 • choroby narządu łzowego

Zakres badań wykonywanych przez okulistę:

 • ocena ostrości wzroku,
 • badanie pola widzenia,
 • badanie dna oka,
 • pomiar ciśnienia w gałce ocznej,
 • optyczna koherentna tomografia.