Podmiotom gospodarczym, które chciałyby zapewnić swym pracownikom opiekę kompleksową, a zarazem nie rujnującą firmowego budżetu, proponujemy współpracę w ramach medycyny pracy. Naszą lokalizacją są Świętochłowice, jednak dogodne położenie (niedaleko DTŚ) i atrakcyjna, indywidualna oferta sprawiają, że z naszych usług chętnie korzystają osoby prowadzące działalność gospodarczą w innych miastach (tj. Bytom, Chorzów, Ruda Śląska, Zabrze, Piekary Śląskie).

Świadczymy profesjonalną opiekę medyczną dla sportowców. Naszą grupę medyczną tworzą specjaliści najwyższej klasy, z zakresu ortopedii oraz diagnostyki obrazowej m.in. dr n. med. ortopeda Jerzy Grzywocz, wieloletni lekarz kadry narodowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, oraz dr n.med. radiolog Wojciech Wawrzynek, konsultant wojewódzki w zakresie radiologii oraz szef Zakładu Radiologii Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej W Piekarach Śląskich. Dzięki inwestycjom w nowoczesny sprzęt diagnostyczny oraz rehabilitacyjny gwarantujemy profesjonalizm i rzetelność.

Klientom instytucjonalnym o charakterze medycznym oferujemy outsourcing funkcji personalnej. Współpraca z naszą placówką umożliwia efektywne i ekonomiczne zarządzenie kadrą. Podmioty lecznicze borykające się z brakami, absencją kadrową lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałego personelu medycznego poprzez współpracę z nami zapewniają sobie płynne funkcjonowanie oraz ciągłość pracy.

Medycyna pracy
Opieka Medyczna Sportowców
Outsorcing usług medycznych

Medycyna pracy

MED-KORN Poradnie Specjalistyczne oferuje usługi w zakresie medycyny pracy. Wychodząc naprzeciw wymogom ustawy w zakresie konieczności podpisania przez zakłady pracy umowy z placówką  specjalizującą się w medycynie pracy zapraszamy podmioty gospodarcze do współpracy. Na życzenie przygotujemy indywidualną ofertę dla Państwa firmy obejmującą nie tylko usługi z zakresu medycyny pracy, ale także pozostałe usługi medyczne dostępne w naszych poradniach.

Do podstawowych badań wykonywanych w zakresie medycyny pracy należą:

Badania wstępne – przed zatrudnieniem, po zmianie stanowiska pracy, jeżeli występują nowe niekorzystne czynniki
Badania okresowe – u osób pracujących już na danym stanowisku – przed zakończeniem ważności poprzedniego zaświadczenia
Badania kontrolne – obowiązkowo przed ponownym rozpoczęciem pracy u każdego, kto był na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni
Badania sanitarno-epidemiologiczne – dla osób, które wykonują lub będą wykonywać pracę z zakresu produkcji i obrotu żywnością
Badania osób narażonych na promieniowanie jonizujące
Badania osób ubiegających się o prawo jazdy
Badania kierowców
Wymienione wyżej świadczenia obejmują:
badania lekarza medycyny pracy
badania i konsultacje lekarzy innych specjalności zgodnie z obowiązującymi przepisami
wystawianie orzeczeń lekarskich o zdolności do pracy

Nasze komórki organizacyjne zapewniają w siedzibie naszej Przychodni badania neurologiczne, okulistyczne oraz laryngologiczne. Posiadamy aparat do spirometrii oraz audiometr. W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt telefoniczny celem szczegółowego omówienia warunków współpracy. Podmiotom mającym podpisaną umowę gwarantujemy preferencyjne ceny oraz elastyczne warunki płatności.

Opieka Medyczna Sportowców

Oferta skierowana jest do klubów sportowych, posiadających w swoich szeregach zawodników wymagający z racji uprawianej dyscypliny stałej opieki zdrowotnej. Kluby sportowe zainteresowane naszą ofertą prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefoniczną. Wysoce wyspecjalizowana kadra lekarska mająca wieloletnie doświadczenie w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz medycyny sportowej gwarantuje pełen profesjonalizm i rzetelność w zakresie wykonywanych usług medycznych.
  

W skład grupy ortopedów wchodzą:

 • dr n. m. Jerzy Grzywocz – specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalista medycyny sportowej, wieloletni lekarz kadry narodowej reprezentacji Polski w piłce nożnej,  w szczególności specjalizujący się w schorzeniach kręgosłupa.
 • dr n. med. Przemysław Czuma – specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu schorzeń biodra.
 • lek. Jacek Matysiakiewicz – specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu ze szczególnym naciskiem na nowotwory kostne i patologię kostno-stawową.

Prawidłową diagnostykę gwarantuje grupa lekarzy Radiologów, w skład której wchodzą:

 • Dr n. med. Wojciech Wawrzynek
 • Lek. med. Sabina Kasprowska
 • Lek. med. Aleksandra Koczy-Baron
 • Lek. med. Rafał Majer
 • Lek. med. Jarosław Skupiński
 • Lek. med. Karolina Kukawska-Sysio

Nad Usługami z zakresu fizykoterapii, masażu oraz akupunktury czuwają:

 • Mgr Marcin Botorek –  mgr fizjoterapii
 • Mgr Grzegorz Pepliński – mgr fizjoterapii
 • Ganchulun Gombodorj – specjalista akupunktury

Outsorcing usług medycznych

Klientom instytucjonalnym oferujemy Outsoursing medyczny funkcji personalnej, który reguluje aspekty etatyzacji, zapewniając pacjentom profesjonalną opiekę medyczną. Skierowany jest do wszystkich podmiotów leczniczych oraz innych placówek o charakterze medycznym. Zakres usług obejmuje świadczenia zdrowotne wykonywane przez personel lekarski i pielęgniarski na rzecz pacjentów.
Outsourcing usług medycznych jest to nowoczesna, elastyczna i ekonomiczna forma zarządzania personelem medycznym. Outsoursing medyczny pozwala na płynną organizację pracy oraz uniwersalne dostosowanie liczby personelu medycznego do aktualnych potrzeb niezależnie od absencji chorobowej, urlopów, migracji personelu czy też innych problemów kadrowych. Outsourcing jest metodą sprawdzoną i z powodzeniem stosowaną w krajach Unii Europejskiej.
Korzyści jakie wynikają z zastosowania tego modelu zarządzania to m.in.:
zapewnienie pełnej obsady dyżurowej lekarzy i pielęgniarek,
zapewnienie kadry zmotywowanej i znającej specyfikę poszczególnych oddziałów,
zapewnienie prawidłowej obsady kadry medycznej spełniającej kwalifikacje i zalecenia NFZ dotyczące wymogów pracy,
zapewnienie placówce ciągłości pracy i jakości świadczonych usług,
uzyskanie możliwości realizacji nowych projektów wymagających tymczasowego zwiększenia liczby pracowników,
uzupełnienie niedoborów kadrowych,
współodpowiedzialność za szkody związane z czynnościami medycznymi,
optymalizacja oraz zmiana struktury kosztów,
podniesienie bezpieczeństwa organizacji pracy,
minimalizacja kosztów związanych z pozyskiwaniem i szkoleniem pracowników,
znaczne obniżenie kosztów osobowych obciążających pracodawcę,
zadowolenie personelu medycznego,
wykorzystanie personelu zatrudnionego w szpitalu (brak zagrożenie utraty pracy przez obecny personel).

Zapraszamy do współpracy w ramach obsługi podmiotów leczniczych w zakresie:

 • świadczenia usług medycznych ( opieka medyczna lekarzy specjalistów, dyżury w szpitalu, dyżury pod telefonem),
 • świadczenia usług medycznych (obsada stanowisk pielęgniarskich, opieka stała, dyżury, dyżury pod telefonem).

Wieloletnie doświadczenie w zakresie outsorsingu medycznego pozwoliło nam stać się profesjonalistami w organizacji kompleksowej obsługi placówek ochrony zdrowia. W ciągu ostanich kilku lat zdobyliśmy bogate doświadczenie we współpracy z klientami instytucjonalnymi. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze usługi świadczone były na najwyższym poziomie.
Jeżeli jesteście Państwo gotowi podjąć wyzwanie współpracy i rozwiązać problemy, z którymi boryka się większość placówek medycznych to ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.