default

Ruda Śląska – Zakres działań

Specjalistyczna poradnia alergologiczna dla pacjentów z Rudy Śląskiej

Zmagasz się z sezonowym katarem lub jesteś na coś uczulony? Jeśli tak, to koniecznie zgłoś się do naszej poradni alergologicznej, w której wykonamy niezbędne badania, aby wykryć czynnik alergiczny. Obecnie wiele osób zmaga się z uczuleniami, wspomagając się doraźnie lekami bez recepty. Nasz zespół specjalistów dobierze odpowiednie medykamenty lub zaproponuje odczulanie, aby pozbyć się z życia uciążliwej alergii. Dla małych pacjentów do dyspozycji jest alergolog dziecięcy, który został specjalnie przeszkolony, aby pracować z maluchami. Zgłoś się do MED-KORN, pomożemy Ci w walce z katarem siennym i innymi dolegliwościami. Zapraszamy na wizyty pacjentów z Rudy Śląskiej.

Objawy alergii, które powinny zaniepokoić:

 • częste kichanie i swędzenie nosa,
 • zaczerwienienie i łzawienie oczu,
 • świszczący oddech,
 • wypukła, swędząca, czerwona wysypka,
 • opuchnięte oczy, język, usta.

Leczenie alergii w profesjonalnej poradni alergologicznej

Nie należy dopuścić do tego, aby alergia przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu. Wystarczy skontaktować się z poradnią alergologiczną, w której można uzyskać wskazówki dotyczące leczenia i profilaktyki. Skuteczną metodą terapii jest odczulanie polegające na podawaniu stopniowo zwiększanych dawek ekstraktu alergenu w celu zmniejszenia objawów.

Specjaliści niosący pomoc małym pacjentom z Rudy Śląskiej

Podczas leczenia i diagnostyki chorób u dzieci ważne jest odpowiednie podejście. Nasi lekarze oprócz wiedzy i doświadczenia, oferują małym pacjentom uśmiech oraz cierpliwość. W naszej przychodni pracuje m.in. laryngolog dziecięcy zajmujący się diagnozowaniem chorób narządów głowy i szyi. Udaj się do niego również, gdy Twoje dziecko ma problem z nieprawidłowym odczuwaniem węchu, smaku czy słuchu. Jeśli zauważyłeś u swojej pociechy problemy ze wzrokiem, to zapisz ją do naszego okulisty dziecięcego. Wykona on wszelkie badania, by wykluczyć lub potwierdzić wadę wzroku u Twojego dziecka, ponadto wystawi receptę na właściwe okulary korekcyjne. Zachęcamy do zapisów na konsultacje dzieci i ich rodziców z Rudy Śląskiej.

Polecany dermatolog dziecięcy Ruda Śląska

Jeśli u swojego dziecka zauważyłeś trądzik młodzieńczy, to jak najszybciej zapisz je do dermatologa dziecięcego. Specjalista pomoże rozpoznać niepokojące objawy wskazujące na wysypkę oraz przepisze odpowiednie leki. W razie konieczności dobierze właściwe dermokosmetyki do codziennej pielęgnacji. Jeżeli szukasz dermatologa dziecięcego z przyjaznym podejściem do małych pacjentów, udaj się do MED-KORN. W naszej klinice otrzymasz wsparcie i pomoc wykwalifikowanego lekarza. Zapraszamy do zapisów dorosłych oraz dzieci z Rudy Śląskiej i okolic.

Niepokojące objawy skłaniające do wizyty u dermatologa:

 • zapalenie mieszków włosowych,
 • grzybica głowy,
 • trądzik,
 • uporczywy świąd skóry,
 • intensywne zaczerwienienia,
 • wysypka,
 • znamiona barwnikowe.

Poradnia chirurgii ogólnej w okolicach Rudy Śląskiej

Lekarze z naszej przychodni zajmują się wykonywaniem drobnych zabiegów. Zatem, jeśli masz kwalifikację do endoskopii, czy otworzyła Ci się rana i musi ona zostać szybko zaszyta ponownie, to udaj się do naszej poradni chirurgii ogólnej. Lekarz pomoże Ci również w przypadku urazów, np. złamania kończyn. Przyjdź do poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej, jeśli otrzymałeś skierowanie na rehabilitację. Pomoże Ci to pozbyć się dolegliwości po dawnych kontuzjach. Jeśli mieszkasz w Rudzie Śląskiej lub okolicach i potrzebujesz specjalistycznej pomocy, zgłoś się do naszej poradni chirurgii ogólnej w klinice MED-KORN.

Nasi chirurdzy zapewniają kompleksowe usługi medyczne, w tym między innymi:

 • usuwanie wyrostka robaczkowego,
 • wycięcie tarczycy,
 • leczenie zabiegowe żylaków,
 • zakładanie i zdejmowanie opatrunków,
 • udzielanie fachowej pomocy w przypadku urazów.

Przychodnia chirurgiczna i ortopedyczna blisko Rudy Śląskiej

Potrzebujesz pomocy w leczeniu ograniczeń ruchomości czy deformacji kości? Jeżeli tak, to zapisz się na konsultację do lekarzy z naszej przychodni chirurgicznej. Otrzymasz diagnozę, leki oraz kwalifikację do zabiegów lub rehabilitacji. Specjaliści zdiagnozują powikłania po przebytych złamaniach i pokierują w zakresie dalszego leczenia. Do dyspozycji małych pacjentów jest również ortopeda dziecięcy. Zajmie się diagnostyką zmian zwyrodnieniowych i traumatologią narządów ruchu. Mieszkasz w Rudzie Śląskiej i szukasz specjalistycznej poradni chirurgicznej? Zgłoś się do MED-KORN, chirurg i ortopeda zadbają o Twoje zdrowie.

Z usług ortopedy można skorzystać w:

 • szpitalu,
 • prywatnym gabinecie,
 • poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej.

W naszej klinice przyjmujemy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Małym pacjentom z przyjemnością pomoże ortopeda dziecięcy mający przyjazne podejście do młodych osób. Nie czekaj z wizytą – jeśli Twoja pociecha zmaga się z bólami w kościach, zapisz dziecko na badanie już dziś.

Godna zaufania poradnia urologiczna i ginekologiczna – Ruda Śląska

Zmagasz się z chorobami układu moczowego lub szukasz zaufanego urologa? W MED-KORN otrzymasz pomoc. Lekarze z poradni urologicznej zdiagnozują Twój problem. Urolog zajmuje się również schorzeniami męskiego układu rozrodczego. Zatem, jeżeli doskwiera Ci stan zapalny narządów płciowych, zaburzenia pracy pęcherza czy krwiomocz, to zapisz się na wizytę u specjalisty. Nie czuj wstydu, Twoje zdrowie jest dla nas najistotniejsze. Z kolei na Panie czeka lekarz z poradni ginekologicznej. MED-KORN to klinika w okolicach Rudy Śląskiej, zachęcamy do zapisów wszystkich jej mieszkańców.

Poradnia chorób naczyń – Ruda Śląska i okolice

Mieszkasz niedaleko Rudy Śląskiej i szukasz pomocy w poradni chorób naczyń? Polecamy zapisy na wizytę w MED-KORN! Zatrudniony u nas lekarz zajmuje się profilaktyką, leczeniem i diagnozowaniem chorób naczyń krwionośnych i limfatycznych. Zatem, jeśli borykasz się ze skurczami nóg, opuchlizną w okolicy kostek, uczuciem tzw. ciężkich nóg, pajączkami czy żylakami, to nie zwlekaj i zapisz się na wizytę do poradni chorób naczyń.

Schorzenia leczone w poradni chirurgii naczyniowej:

 • niewydolność żylna,
 • zakrzepowe zapalenie żył,
 • owrzodzenia troficzne kończyn dolnych,
 • tętniaki aorty.

Fachowa poradnia neurologiczna – Ruda Śląska

Zmagasz się z częstymi bólami głowy? Dopadają Cię nawracające omdlenia, szumy uszne lub zaburzenia widzenia? Nie czekaj i koniecznie zapisz się do poradni neurologicznej. MED-KORN to miejsce, gdzie znajduje się wiele gabinetów i specjalistów z różnych dziedzin medycyny, w tym neurolog. Dodatkowo nasza przychodnia neurologiczna znajduje się w niedalekiej odległości od Rudy Śląskiej, dzięki czemu pacjenci z tej okolicy mogą bez przeszkód zapisywać się na wizyty.

Poradnia okulistyczna dla pacjentów z Rudy Śląskiej i nie tylko

Zauważyłeś u siebie pogorszenie się stanu wzroku? Chcesz wykonać okresowe badania, by wymienić okulary na nowe? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to skorzystaj z usług naszej poradni okulistycznej, która mieści się w odległości niecałych 7 km od Rudy Śląskiej. Na wizycie okulista wykona badanie przedmiotowe, Snellena, czyli odczytywanie liter z tablicy oraz refraktometrię.

W poradni psychologicznej uzyskasz wsparcie psychiczne – Ruda Śląska i okolice

W MED-KORN skorzystasz również z pomocy poradni psychologicznej. Jeśli nie potrafisz poradzić sobie z traumą, żałobą lub innymi zaburzeniami, to natychmiast zgłoś się po pomoc. Psycholog to doświadczony specjalista, który okaże Ci wsparcie w trudnych dla Ciebie chwilach. Nie lekceważ swojego zdrowia psychicznego, jest tak samo ważne, jak fizyczne!

W MED-KORN wykonasz również USG oraz badania okresowe do pracy

W naszej pracowni USG niedaleko Rudy Śląskiej dysponujemy nowoczesną aparaturą, by wykonywać wiarygodne badania. Diagnostyka ultrasonograficzna stała się bowiem jednym z najważniejszych źródeł informacji medycznej dla lekarzy. W naszej przychodni wykonujemy USG mięśni i stawów, jamy brzusznej, jąder, piersi, tarczycy i wielu innych narządów. W badaniu mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli. W naszej klinice funkcjonuje również poradnia medycyny pracy, w której szybko i bezproblemowo wykonujemy badania wstępne, okresowe i kontrolne pracowników z wydaniem stosownego orzeczenia. Udzielamy także zaświadczeń do celów sanitarno-epidemiologicznych osobom pracującym w gastronomii.

Sprawdzona przychodnia dermatologiczna niedaleko Rudy Śląskiej – MED-KORN

Borykasz się z problemami skórnymi? Jeśli tak, to koniecznie zgłoś się do naszej przychodni dermatologicznej. Gwarantujemy fachową diagnozę oraz profesjonalny dobór medykamentów i kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Nasza poradnia dermatologiczna przyjmuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Specjaliści udzielają porad w zakresie m.in. trądziku, łuszczycy, świądu, grzybicy czy łojotokowego zapalenia skóry. Dlatego jeśli zmagasz się z podobnymi problemami, to zaufaj lekarzom z naszej kliniki i zapisz się na wizytę do MED-KORN – polecanej w okolicach Rudy Śląskiej poradni dermatologicznej. Wdrożone leczenie z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty. Na regularne wizyty w naszej przychodni dermatologicznej szczególnie zapraszamy osoby, które walczą z przewlekłymi chorobami skórnymi. Szybka diagnostyka oraz odpowiednie leki to klucz do zdrowia skóry.

Wizytę u dermatologa zalecamy każdej osobie, która zaobserwuje u siebie:

 • zaskórniki, pęcherze, nadżerki,
 • pogorszenie stanu skóry,
 • nadmierny łojotok,
 • łupież i wypadanie włosów,
 • nowe znamiona i brodawki,
 • świąd skóry.

Poradnia laryngologiczna i pulmonologiczna w okolicach Rudy Śląskiej

Nasza klinika znajduje się w niedalekiej odległości od Rudy Śląskiej. Zajmujemy się wieloma przypadłościami, a do dyspozycji pacjentów jest m.in. poradnia laryngologiczna. Specjalista w tym zakresie diagnozuje i podejmuje się leczenia chorób uszu, nosa, gardła i krtani. Z wszelkimi chorobami górnych dróg oddechowych polecamy zgłosić się również do poradni pulmonologicznej. Jeżeli zmagasz się z astmą oskrzelową, przewlekłym kaszlem czy krwiopluciem, to z pewnością nasz pulmonolog postara się pomóc. W poradni pulmonologicznej lekarz udzieli fachowej porady w przypadku chorób, takich jak astma, gruźlica, pylica płuc czy mukowiscydoza. Jeśli zmagasz się z którąś z nich, to nie zwlekaj i zapisz się na konsultację do specjalisty.

Co jeszcze leczy specjalista chorób układu oddechowego?

 • przewlekłe stany zapalne układu oddechowego,
 • nawracające infekcje związane z kaszlem,
 • stany duszności i problemy ze złapaniem tchu,
 • obturacyjny bezdech senny.